fbpx

Sesja dziecięca

Kiedy najlepiej wykonać sesję dziecięcą?

Sesję najlepiej wykonać, kiedy dziecko już stabilnie siedzi, niepodtrzymywane przez rodziców. Pozwala to na zrobienie bardzo różnorodnych ujęć i w dużej ilości. Sesja, kiedy dziecko jeszcze nie siedzi samodzielnie, w głównej mierze skupia się na kadrach z rodzicami, którzy trzymają dziecko na rękach.

Jak wcześnie należy zarezerwować sesję dziecięcą?

Sesję najlepiej zarezerwować około 2 tygodnie wcześniej. Daje to też odpowiednio dużo czasu na omówienie wizji sesji, wymarzonych kadrów i dodatków potrzebnych do uzyskania najpiękniejszego efektu.

Gdzie odbywa się sesja dziecięca?

Sesja może odbyć się w moim domowym studio, w plenerze albo w obu tych miejscach. Ogranicza nas jedynie czas przewidziany na sesję w zależności od pakietu i humor dziecka tego dnia.

Ile czasu trwa sesja dziecięca?

Sesja dziecięca trwa 1-2 godziny w zależności od pakietu.

Jak przygotować się do sesji?

Każda sesja poprzedzona jest rozmową, podczas której omawiamy wizję sesji, czego powinnaś się po niej spodziewać oraz jak przygotować do niej siebie i dziecko. Podpowiadam jak Ty możesz pomóc dziecku się rozluźnić podczas sesji, żeby była ona przede wszystkim dobrą zabawą a nie zgrzytaniem zębów 😉

Czy muszę mieć własne ubrania dla dziecka do sesji?

Zapewniam rekwizyty. Ubranka dla dziecka należy zorganizować we własnym zakresie.

Czy makijaż i fryzura do sesji dla mamy są zapewnione?

Przy sesjach dziecięcych o makijaż i fryzurę dla mamy należy zadbać we własnym zakresie. Zachęcam do wykonania makijażu i choćby lekkich loków, bo bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie mamy podczas sesji. A wiadomo, że jak mama zadowolona, to i tata i dzieci… 🙂

Czy w sesji dziecięcej może uczestniczyć ktoś jeszcze?

Sesja dziecięca to też sesja rodzinna i podczas każdej z nich wykonuję kadry zarówno z rodzicami, starszym rodzeństwem i zwierzętami, jeśli są takowe w rodzinie. Sesje rodzinne w większym gronie wyceniane są indywidualnie.

Moje dziecko jest nieśmiałe. Co jeśli nie będzie chciało współpracować?

Doświadczenie pokazuje, że współpraca ze strony dziecka to wynikowa pracy mojej i rodziców, żeby zwrócić uwagę dziecka podczas sesji we właściwym kierunku. Niekiedy zostawiam dziecku dużo swobodnej przestrzeni, niekiedy sama muszę pajacować, żeby je rozruszać. Każda skuteczna metoda jest dobra!

Co jeśli z różnych powodów nie będziemy mogli wykonać sesji, np. z powodu choroby dziecka lub opadów deszczu?

W razie nieprzewidzianych zdarzeń, zadatek na sesję zostaje przeniesiony na kolejną próbę, którą należy podjąć w przeciągu miesiąca, licząc od pierwotnie ustalonego terminu sesji.

W jakim czasie po sesji dostanę gotowe zdjęcia?

W ciągu 14 dni roboczych przekazuję Ci gotowe obrobione zdjęcia, które wybierasz samodzielnie.  Czas potrzebny do wykonania albumów wymaga kolejnych 10 dni roboczych.