fbpx

Sesja noworodkowa / niemowlęca

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową albo niemowlęcą?

Sesję noworodkową najlepiej wykonać do około 20 doby życia dziecka. W tym wieku dziecko wciąż jest mocno skulone w sobie, przyjmując pozycję z brzuszka mamy. Dzięki temu mogę wykonać zdjęcia w misach i owijkach. Jeśli jednak nie jesteś mocno nastawiona na takie kadry, sesję noworodkową można wykonać również później, kiedy Twoje hormony zaczną Ci dać żyć, a dziecko złapie dobowy rytm spania.

Sesję niemowlęcą (zanim dziecko umie samodzielnie stabilnie siedzieć) można wykonać w każdym momencie.

Jak wcześnie należy zarezerwować sesję dziecięcą?

Sesję noworodkową najlepiej wstępnie umówić, kiedy jeszcze jesteś w ciąży. Zapisujemy wtedy planowaną datę porodu, a po pojawieniu się dziecka na świecie, proszę o szybką informację, żebyśmy mogła ustalić konkretny termin.

Sesję niemowlęcą najlepiej zarezerwować około 2 tygodnie wcześniej. Daje to też odpowiednio dużo czasu na omówienie wizji sesji, wymarzonych kadrów i dodatków potrzebnych do uzyskania najpiękniejszego efektu.

Gdzie odbywa się sesja noworodkowa / niemowlęca?

Sesja odbywa się w moim domowym studio, które jest przygotowane na przyjęcie maluszka i gdzie mam wszystkie potrzebne akcesoria do stworzenia magicznych kadrów dla Waszej rodziny.

Ile czasu trwa sesja dziecięca?

Sesja noworodkowa / niemowlęca trwa między 3 a 4 godziny. To dziecko dyktuje tempo sesji, dlatego przewidziałam czas na karmienie, tulenie, przewijanie i rozmowę.

Jak przygotować się do sesji?

Sesja noworodkowa to najbardziej wyjątkowy typ sesji, według mnie. Pozwalasz mi zająć się tą maleńką istotką, w której zawiera się cały Twój świat, serce i dusza. Dlatego tak ważne jest, żebyś pomogła mi, odpowiednio przygotowując dziecko do sesji. Kluczem jest najedzone dziecko, które śpi. Postaraj się zatem o następujące kwestie:

  • Utrzymaj maluszka nieśpiącego tuż przed sesją. O ile w samochodzie niewiele da się zrobić, będę wdzięczna jeśli w domu postarasz się, żeby dziecko pozostało wybudzone ok.1-1,5 godziny przed sesją.
  • Weź ze sobą butelkę i 3-4 porcje mleka modyfikowanego. Rozumiem pragnienie karmienia wyłącznie piersią, ale z doświadczenia wiem, że dzieci karmione piersią częściej muszą jeść i nie wpadają tak szybko w głęboki sen, jak dzieci karmione mm. Najedzone dziecko szybciej zaśnie, a Wy szybciej wrócicie do domu, zostawiając mnie z kartą pamięci pełną wyśmienitych kadrów.
  • Zabierz ze sobą smoczek. Odruch ssania koi dziecko, a te dzieci, które mają bardzo wysoką potrzebę ssania, prawie nie chcą oderwać się od piersi. Tylko smoczkiem jestem w stanie uspokoić dziecko, które jest już owinięte i wsadzone do jakiegoś rekwizytu. Bądź spokojna. Te 3-4 godziny ssania smoczka nie zaburzą chęci ssania piersi.
  • Pozwól mi zająć się Twoim dzieckiem podczas sesji. Wiem, że drżysz o tę kruszynę, żeby nic jej się nie stało. Zapewniam Cię, że bezpieczeństwo dziecka jest dla mnie absolutnym priorytetem. Dopiero później jest miejsce na artyzm.
  • Weź ze sobą wszelkiego typu środki higieny dla dziecka, które zabrałabyś, idąc z nim do lekarza.

 

Czy muszę mieć własne ubrania dla dziecka do sesji?

Zapewniam rekwizyty oraz ubranka dla dziecka do sesji noworodkowej i niemowlęcej.

Czy makijaż i fryzura do sesji dla mamy są zapewnione?

Przy sesjach noworodkowych o makijaż i fryzurę dla mamy należy zadbać we własnym zakresie. Zachęcam do wykonania makijażu i choćby lekkich loków, bo bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie mamy podczas sesji.

Czy w sesji noworodkowej / niemowlęcej może uczestniczyć ktoś jeszcze?

Sesja noworodkowa / niemowlęca wymaga ogromnego skupienia i atmosfery, jeśli ma przebiegać sprawnie. Dlatego na sesję zapraszam tylko rodziców. Ujęcia rodzinne wykonuję na początku sesji. Dlatego, jeśli masz już starsze dzieci, zaaranżuj proszę, by ktoś bliski mógł je zabrać ze studio po ujęciach rodzinnych.

Co jeśli dziecko nie będzie chciało współpracować?

Doświadczenie pokazuje, że dziecko zasypia szybciej podczas sesji niż ja 😉 Dlatego, nawet jeśli będzie płaczliwe na początku, po pewnym czasie uśnie i wtedy wkroczę do akcji.

Co jeśli z różnych powodów nie będziemy mogli wykonać sesji w wyznaczonym terminie, np. z powodu dłuższego pobytu w szpitalu?

W razie nieprzewidzianych zdarzeń, zadatek na sesję zostaje przeniesiony na sesję niemowlęcą, którą należy wykonać najpóźniej w przeciągu 6 miesięcy.

W jakim czasie po sesji dostanę gotowe zdjęcia?

W ciągu 14 dni roboczych przekazuję Ci gotowe obrobione zdjęcia, które wybierasz samodzielnie.  Czas potrzebny do wykonania albumów wymaga kolejnych 10 dni roboczych.